OR
Long Range Fuel Tanks are available for almost every 4WD and vehicle. Search our website to see if your vehicle is listed.
| Part Number | TLC602R |
| Tank Type | Replacement |
| Exhaust | STANDARD |
| Location | Behind Rear Axle |
| Fill Point | STANDARD |
| Capacity | 150 Litres |
| Fitting Time | 3 Hrs |
| Relocate Spare | YES |
| Height | 50 cm |
| Width | 75 cm |
| Length | 100 cm |
| Weight | 49 kg |
23 Industry Court, Lilydale VIC 3140 Australia
PH: +61 3 9739 5667