OR
Long Range Fuel Tanks are available for almost every 4WD and vehicle. Search our website to see if your vehicle is listed.
| Part Number | TLCZ75PRA |
| Tank Type | Auxiliary |
| Exhaust | STANDARD |
| Location | Behind Rear Axle |
| Fill Point | NEW |
| Capacity | 150 Litres |
| Fitting Time | 5 Hrs |
| Relocate Spare | YES |
| Vehicle Notes | |
| Suit Factory Single Tank Model Only | |
| Height | 50 cm |
| Width | 95 cm |
| Length | 100 cm |
| Weight | 58 kg |
| Make | Model | Start Year | End Year | Series | Fuel | Body | Drive | Relocate Spare |
| To Suit Toyota | Landcruiser | 1992 | 1999 | FZJ75 | Petrol | Troopy | 4WD | YES |
| Suit Factory Single Tank Model Only | ||||||||
| To Suit Toyota | Landcruiser | 2000 | 2005 | FZJ78 | Petrol | Troopy | 4WD | YES |
| Suit Factory Single Tank Model Only | ||||||||
| To Suit Toyota | Landcruiser | 1992 | 1999 | HZJ75 | Diesel | Troopy | 4WD | YES |
| Suit Factory Single Tank Model Only | ||||||||
| To Suit Toyota | Landcruiser | 1999 | 2006 | HZJ78 | Diesel | Troopy | 4WD | YES |
| Suit Factory Single Tank Model Only | ||||||||
23 Industry Court, Lilydale VIC 3140 Australia
PH: +61 3 9739 5667